A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az MKB Alapkezelő írását olvashatják:
Az MNB kiemelt figyelemmel kíséri az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésének folyamatát, az MBH Bank Nyrt. létrejöttét. A fúzió előkészítése tervezetten történik, megvalósultával az ügyfelek az ország létrejövő második legnagyobb bankjának hálózatát, szolgáltatásait érhetik el. A folyamat során a jegybank számára kiemelt fontosságú az ügyfélérdekek védelme és a pénzügyi stabilitás: az egyesülő banktól az MNB ezt kéri számon.
Több szegmensben is piacvezetőként, 500 bankfiókkal és 800 bankautomatával, teljesen új arculattal indul el a jövő héten az ország új nagybankja, az MBH Bank. A fúziós folyamat és a hétvégi átállás részleteit a Magyar Bankholding mai sajtótájékoztatóján ismertették. Elhangzott: a fintech együttműködéseknek köszönhető újdonságok egy részének belső tesztelése már zajlik, a következő egy-másfél évben, fokozatosan találkozhatnak velük az ügyfelek. Nekik egyébként nincs különösebb teendőjük, a meglévő mobilapplikációik is megmaradnak még egy ideig, miközben a nyáron már egy új mobilbankkal fog jelentkezni a hitelintézet.
Az MKB Bank és a Takarékbank április 30-ai egyesülésével az MKB SZÉP Kártya is nevet vált.
Április 30-án lezárul az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. jogi egyesülésével a Magyar Bankholding keretében közel három éve tartó fúziós folyamat.
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a helyi fejlesztésekért a Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége (MÖOSZ) és a Magyar Bankholding Zrt. - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
Tegnap az MNB engedélyezte a Magyar Bankholding fúziós menetrendjének záró lépését. Így a bankcsoport két tagja, az MKB Bank Nyrt. és a Takarékbank Zrt. a terveknek megfelelően, 2023. április 30-án egyesül, és MBH Bank Nyrt. néven, egységes márkanévvel és arculattal folytatja működését - olvasható a Magyar Bankholding közleményében.
A hatósági ár megszüntetésekor 3-5 százalékos egyszeri áremelkedés várható az élelmiszerárakban - nyilatkozta Héjja Csaba az Infostartnak. Az MKB Bank és a Takarékbank szenior elemzőjének kalkulációjából 0,8-1,4 százalékpontos emelkedés adódik a teljes inflációs mutatóra. Ez az adat összhangban lehet a jegybank korábbi számításával, amely szerint az élelmiszerárstop bevezetése közvetlenül 1,2 százalékponttal mérsékelte az inflációt
Az idei évben minden boltbajáró vásárlónak feltűnt, hogy az élelmiszertermelésben valami nagyon megváltozott a korábbiakhoz képest. A jelenség hátterében olyan mélyreható folyamatok zajlanak, amelyek a mezőgazdaság és az élelmiszerfeldolgozás alapvető viszonyait rendezik át. A jövő nagyon komoly kihívásokat tartogat, amelyben csak a jól alkalmazkodó ágazati szereplők lehetnek sikeresek.
Az MKB bankcsoport pénzügyi vezérigazgató-helyettesi tisztségét a 2023. január 1-jétől a korábban az OTP-ben vezető pozíciókat betöltő Krizsanovich Péter tölti be.
A hazai bankszektor egyik legszélesebb szolgáltatáspalettája jöhet létre a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarék Csoport fúziójával. Az új bank jövő tavasztól MBH Bank Nyrt. néven működik tovább, céljai között szerepel egy olyan platform kialakítása, amelyen keresztül az ügyfél összes, bankhoz köthető igénye egy felületen lesz kiszolgálható. Pleschinger Gyula Márkkal, az MKB Private Banking üzletágának igazgatójával beszélgettünk a nagyszabású fúzióról, annak hatásairól, az egyre aktuálisabb családi vagyonkezelési stratégiákról, valamint arról, hogy hogyan illeszkedik a privátbanki stratégia az ESG célokhoz.
Már nem a Covid, hanem a közelmúlt eseményei által indukált gazdasági nehézségek jelentik a hazai vállalkozások számára a legnagyobb kihívást. A megnövekedett energiaárakból származó többletkiadások menedzselése, valamint az infláció még azokat is újratervezésre késztette, akik piaci pozíciója stabilnak volt mondható. Az év végéhez közeledve aktuális, hogy megnézzük, hogy a kis- és középvállalkozások hogyan reagáltak ezekre a változásokra, és áttekintsük, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre, hogy megtarthassák a versenyképességüket és átvészeljék ezt az időszakot.
Négy év tervezés után indult el a Tokaji borvidék egyik központjában, Bodrogkeresztúron a Borecet Művek. A manufaktúra életében nagy nap volt a 2010. június 7-e: ekkor készült el ugyanis az első liter ecet. Az alapító házaspár, Képíró Anita és Formanek Ferenc vállalkozása pedig igazi gasztro-sikertörténetnek számít a borvidéken és Magyarországon egyaránt.
December 9-én az MKB Bank és a Takarékbank közgyűlése elfogadta a Magyar Bankholding fúziós menetrendjének második lépését, emellett az MKB Bank közgyűlése döntött az MKB tőkéjének megemeléséről is. Ennek értelmében 2023. május 1-jén egyesül a bankcsoport két tagbankja, az MKB Bank és a Takarékbank, és május 1. után MBH Bank Nyrt. néven folytatja működését. A fúzió következő lépésének megvalósításához szükséges felügyeleti engedélyeztetés folyamatban van – derül ki a Magyar Bankholding közleményéből.
Az MNB felügyeleti vizsgálata nyomán 12 millió forint bírságot szabott ki az MKB Bankra, egyebek közt az ügyfeleknek nyújtott befektetési tanácsadás gyakorlatához, egyes értékpapírok nyilvántartásához, a bennfentes kereskedelem lehetőségét megakadályozó szűrőrendszerhez kötődő hiányosságok miatt. A feltárt problémák nem veszélyeztetik a hitelintézet megbízható működését - olvasható az MNB közleményében.
Részvénycsereügyletet kötött egymással az MKB Bank és a Magyar Posta, ennek eredményeként az MKB Bank növelte részesedését a Takarékbankban, a Magyar Posta pedig annak leánybankjában, a Takarék Jelzálogbankban.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?